LAMIA . wersja podstawowa . odbicie lustrzane


LAMIALAMIALAMIALAMIA
inne projekty
NEAPOL
inne projekty
MIRAMAS 2
inne projekty
LA PALMA dom letniskowy
inne projekty
NICEA 2 szkielet drewniany
inne projekty
RIO 2
inne projekty
SANTA FE
inne projekty
KATANIA szkielet drewniany
powierzchnia użytkowa: 119.97 m2
Pow. zabudowy: 104.84 m2
Kubatura: 716 m3
Wysokość budynku: 8.43 m
Kąt nachylenia dachu: 43o
Min. wymiary działki (szerokość x długość):18.45 m x 21.04 m
Cena: 2400 zł

Opis projektu

LAMIA - projekt domku jednorodzinnego


Lamia zachwyca swą prostotą i elegancją. Został zaprojektowany tak, by stanowić komfortowe rozwiązanie nawet dla pięcioosobowej rodziny.

Wejście do domku zostało umieszczone pod niepozornym daszkiem, który stanowi przedłużenie dachu. Dwa okna wychodzące na południe, dodają elewacji frontowej wiele uroku. Z lewej strony przodu domu przewidziano jednostanowiskowy garaż. Na uwagę zasługuje fakt, iż w całym projekcie nacisk został położony na funkcjonalność całej konstrukcji opartej na prostej bryle. Wiatrołap, do którego wchodzimy po przekroczeniu progu domu, możemy zaopatrzyć w praktyczną garderobę. Stąd, kierując się na lewo, możemy przejść do jednostanowiskowego garażu, gdzie przewidziano miejsce na kotłownię, posiadającą odrębne wyjście na podwórze. Z wiatrołapu można także przejść do komunikacji spajającej pozostałe pomieszczenia parteru. Od razu po lewej stronie, tuż obok klatki schodowej przewidziano miejsce na niewielką łazienkę. Do ściany południowej domu przylega niewielki pokoik, który możemy urządzić zgodnie z potrzebami domowników (np. jako pokój telewizyjny, gabinet, czy sypialnię). Pozostałe trzy pomieszczenia parteru, mimo swej odrębności, stanowią wspaniały zespół, w którym znalazło się miejsce na kuchnię z aneksem jadalnym oraz na obszerny pokój dzienny. Możemy stąd udać się na przestronny, cichy taras, umieszczony z tyłu domu. Poddasze domu natomiast zajmuje ogromna łazienka z miejscem na wannę oraz cztery pokoje. Pierwszy z nich, sąsiadujący z łazienką, jest oświetlany przez dwa okna – tradycyjne i połaciowe. Drugi – niewielki – posiada tylko okno połaciowe. Pozostałe dwa pokoje, oprócz okien połaciowych, mają także wyjście na balkon umieszczony od strony wschodniej domu. Sypialnia, przylegająca do ścian północnej i wschodniej, została dodatkowo wyposażona w garderobę. W projekcie Lamia wykorzystano zatem wiele ciekawych rozwiązań. Jest komfortowym, jednorodzinnym domem. Czyż ten projekt nie jest wart uwagi?

 
Elementy drewniane gięte-klejone może wykonać dla Państwa firma Jagram-ProProjekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. , gaz. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Zobacz projekt Lamia w wersji szkielet.


Opis technologii

Technologia tradycyjna :  
- powierzchnia zabudowy budynku (bez tarasu i schodów zewn.) - 104,84m2
- powierzchnia tarasu i schodów zewnętrznych - 27,94m2
- powierzchnia użytkowa
- parteru - 79,11 m2
- tarasu - 11.93 m2
- poddasza - 64,29 m2
- powierzchnia całkowita  - 241,44m2 
- kubatura części przekrytej i zamkniętej ze wszystkich stron 575,56m3
- kubatura częśći przekrytej nie zamknietej ze szystkich stron 13,49m3
- kubatura części nieprzekrytej i osłoniętej (taras, balkon) 16,24m3
- ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 12 cm styropian
- ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm
- wszystkie ściany wykonane z  pustaków ceramicznych "POROTHERM"
- strop gęstożebrowy "POROTHERM" o gr. 23 cm
- konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowo-jętkowym
- pokrycie dachu dachówka ceramiczna
- projekt posiada kominek
- instalacja grzewcza: kocioł gazowy w kotłowni
- wymiary bramy garażowej 2,4 x 2,4m

ZAMÓW KOSZTORYSZAPYTAJ O PROJEKTZAMÓW PROJEKTZobacz podobne projekty


podobny projekt
PALANKA
podobny projekt
KATANIA
podobny projekt
TRYPOLIS
podobny projekt
MIRANDA

projekt pdf

ZOBACZ TAKŻE

projekty domów projekty stajni projekty domów z bali
 | projekty: domów  | projekty garażybud. gospod.domy letniskowebliźniakówDomy dwurodzinneprojekty stajniBud.socjalneprojekty szeregoweprzedstawicieleproducenciZestawienia materiałówRealizacje projektówTargi budowlaneGotowe projektyRegulamin  |